fbpx

Outsourcing informatyczny – wolisz polegać na sobie, czy na wykwalifikowanej kadrze specjalistów?

Każdy dostawca obieca złote góry zanim konkretnie zabierze się do realizacji projektu. Zanim rozpoczniemy współpracę – pojawia się pytanie: jakie kryteria powinniśmy przyjąć przy wyborze, by później nie żałować czasu i budżetu? Na co, oprócz ceny, zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług IT? Co możesz zyskać decydując się na outsourcing informatyczny?

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to przede wszystkim skuteczność i efektywność pracy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów prowadzenia biznesu. Outsourcing IT polega na przekazaniu obowiązków administrowania systemami oraz infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa zewnętrznej firmie specjalizującej się w tym zakresie. Rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorcy skoncentrowanie się na obszarach podstawowej działalności firmy oraz wykorzystanie zaoszczędzonych zasobów i środków finansowych do realizacji głównych celów biznesowych.

Jak są zalety outsourcingu informatycznego?

Cięcie kosztów – każdy o tym myśli i nie ma co się oszukiwać – to bardzo ważne
i po prostu możliwe!

  • Pełna przewidywalność i kontrola kosztów.  

Klient powinien otrzymać zestawienie budżetu na kolejny rok, w tym: koszty stałej obsługi, odnowienia licencji, wymiany sprzętu, umowy z dostawcami usług itp. Dodatkowo, z dużym wyprzedzeniem wie, jakie będzie ponosić ogólne koszty w związku z funkcjonowaniem własnych systemów informatycznych. 

  • Niskie koszty zarządzania.  

Kierunki i cele, do których zmierza IT firmy powinny być jasno sprecyzowane. Wszystkie zakupy i wdrożenia dokonywane są pod kątem realizacji planu, dąży się do homogenizacji infrastruktury, co przekłada się też na prostotę zarządzania środowiskiem informatycznym. 

  • Niższe ceny zakupów.  

Sprawdzona firma współpracuje z globalnymi dystrybutorami sprzętu i oprogramowania. Gwarantuje to dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych w korzystnych cenach. 

  • Obniżony koszt personelu. 

Korzystając z outsourcingu informatycznego ograniczasz koszty pracownicze, bo nie musisz sam rekrutować, ani zatrudniać specjalistów IT. Nawet jeśli stawki u zewnętrznego dostawcy są wyższe – nie korzystasz z outsourcingu w pełnym wymiarze godzin. Co więcej, masz dostęp do doświadczonych specjalistów wykwalifikowanych w różnych dziedzinach. Bez względu na to, jakiego rodzaju problem może wystąpić, dostawca outsourcingu ma do dyspozycji kogoś, kto może ci pomóc.

Czy to bezpieczne?

Poczucie, że współpracujesz z firmą odpowiedzialną i wiarygodną jest bezcenne. Firma świadcząca outsourcing informatyczny powinna:

  • Gwarantować dosłowny spokój.  

Zaawansowany system zdalnego monitoringu wraz z pełną dokumentacją gwarantuje minimalizację przestojów w pracy spowodowanych awariami oraz możliwość natychmiastowego reagowania na sytuacje awaryjne. Dostawca powinien korzystać również z innych sprawdzonych metod, które zapewniają bezpieczeństwo i danym i infrastrukturze. 

  • Być transparentna i przejrzysta w świetle prawa.  

Outsourcing eliminuje nieprawidłowości przedsiębiorstwa w obszarze IT i pozwala działać zgodnie z obowiązującym prawem i wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa IT. 

  • Gwarantować ochronę danych i zachowanie ciągłości biznesu.  

Bezpieczeństwo przetwarzanych i gromadzonych danych jest dla przedsiębiorstwa kluczową kwestią. Dostawcy outsourcingu informatycznego mają obowiązek je zapewnić. 

  • Oferować sprawdzone rozwiązania. 

Taka firma musi mieć również doświadczenie i najlepiej działać w oparciu o metody best practice, które sprawdzone zostały przez tysiące firm informatycznych z całego świata. Godni zaufania dostawcy usług informatycznych mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi klientami, z wszelkich rodzajów firm oraz branż. Z tego powodu łatwo im dostosować się do Twoich oczekiwań i pomóc, kiedy wystąpi potrzeba – lub najlepiej – zanim to się wydarzy. Korzystanie z outsourcingu otworzy dla Ciebie nowe możliwości i uświadomi, jak wiele zaoszczędzonego czasu możesz zacząć poświęcać na inne aspekty Twojej firmy.

Potrzebujesz wsparcia specjalistów IT?

Szukasz rzetelnego i doświadczonego dostawcy usług outsourcingowych? Potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś skonsultować z nami swoje potrzeby? Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc w outsourcingu Twojego działu IT.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.