fbpx

Zarządzanie infrastrukturą IT. Zleć te zadania tym, którzy wykonają je najlepiej

zarzadzanie infrastruktura it

Bez dobrze działającej infrastruktury informatycznej trudno wyobrazić sobie działanie większości firm. Jednak nie każda organizacja ma możliwość posiadania mocnego działu IT, który na co dzień zadba o to, żeby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Co zatem zrobić, wiedząc że taki zespół to konieczność? Zamiast budować go samodzielnie, znacznie lepiej i taniej zlecić te zadania na zewnątrz tym, którzy się w tym specjalizują.

Outsourcing to biznesowa codzienność. Zewnętrzne wsparcie z powodzeniem może być realizowane w ramach różnorodnych usług, w tym m.in. jako zarządzanie infrastrukturą IT.

Co obejmuje zarządzanie infrastrukturą IT?

Decydując się na outsourcing obejmujący zarządzanie infrastrukturą informatyczną, możemy przede wszystkim skorzystać z propozycji kompleksowego sprawdzenia stanu, w jakim znajduje się sprzęt IT, a także oprogramowanie, jakie na nim zainstalowano. Poza tym mamy możliwość szczegółowego przyjrzenia się, jak te zasoby wykorzystywane są przez użytkowników. I nie ma w tym wypadku różnicy, czy chodzi o urządzenia i software w wersji tradycyjnej, stacjonarnej, znajdującej się w siedzibie firmy; czy o opcję chmurową.

Na czym polega zarządzanie infrastrukturą informatyczną?

Rozpoczęcie procesu zarządzania infrastrukturą IT składa się z kilku kluczowych zadań. Pierwszy krok to zawsze przegląd obecnie posiadanej infrastruktury IT, na podstawie którego przygotowywane są rekomendacje konkretnych działań. Kolejne kroki to ustalenie harmonogramu przeprowadzenia prac oraz wdrożenie narządzi, które pozwolą stale monitorować wszystko, co dzieje się ze sprzętem i oprogramowaniem, a także wprowadzać bieżące aktualizacje oraz rekomendacje odnośnie dalszego wykorzystywania urządzeń, systemów i programów.

Start z infrastrukturą IT: idealne rozwiązanie dla nowych firm

Zarządzanie infrastrukturą IT to również rozwiązanie dla startujących firm albo dla tych, które dotąd nie posiadały zasobów informatycznych. Decydując się na zbudowanie ich od podstaw, można skorzystać z najnowocześniejszych i zarazem najwygodniejszych rozwiązań chmurowych albo tradycyjnej bazy sprzętowej. Naszym klientom pomagamy dobrać optymalny wariant w taki sposób, by najlepiej służył i pomagał w rozwoju przedsiębiorstwa.

Po co korzystać z zewnętrznego zarządzania infrastrukturą IT?

Wiele osób może postawić sobie pytanie, po co w ogóle korzystać z outsourcingu w postaci zarządzania infrastrukturą informatyczną? Najprostsza odpowiedź brzmi: bo to się opłaca. Rozwijając nieco tę myśl chodzi o to, że przy takim wariancie można skoncentrować siły i środki na realizacji głównych celów biznesowych. Nie trzeba zatem „rozdrabniać się” i porywać się na samodzielne wykonywanie specjalistycznych działań w obszarze IT. Próba działania na własną rękę i tak generuje koszty, a efektywność niejednokrotnie pozostawia sporo do życzenia. Dużo lepiej i taniej zdać się na profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie i są w stanie szybko i skutecznie sprostać najrozmaitszym wyzwaniom.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.