backup 365

Czy masz świadomość, że zapewnienie bezpieczeństwa danych, także tych które są przechowywane w ramach  Microsoft 365, jest Twoją odpowiedzialnością? Tak samo jak ważne jest robienie backupu danych przechowywanych lokalnie, podobnie ważne jest zabezpieczenie danych wysyłanych do chmury.
Warto zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty dostępu do danych, które znajdują się na Twojej skrzynce pocztowej, w aplikacjach OneDrive, Sharepoint czy Teams. Z pomocą przychodzi backup 365.

bezpieczenstwo-it

Czym jest backup 365?

Jeśli korzystasz z Microsoft 365, Twoja firma może pracować w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności hostowania infrastruktury poczty e-mail, co stanowi doskonały sposób na zminimalizowanie ilości sprzętu w firmie i uwolnienie zasobów informatycznych. Prawdopodobnie większość danych firmowych przechowujesz także w aplikacjach takich jak OneDrive, Sharepoint, Teams.

Wyobraź sobie sytuację, w której z jakiegoś powodu nie masz dostępu do platformy Microsoft 365, a co za tym idzie do wszystkich danych które tam przechowujesz. Microsoft zabezpiecza jedynie „uptime” infrastruktury, natomiast odpowiedzialność za dane pozostaje po stronie klienta. Z tego powodu klienci muszą zapewnić zarówno ochronę, jak i długie przechowywanie danych.

Dzięki backupowi 365 przejmiesz kontrolę nad swoimi danymi. Dane zapasowe będą dostępne poza ekosystemem Microsoftu, a to oznacza, że będą dodatkowo chronione przez niezależnego dostawcę chmurowego i dostępne  nawet w przypadku niedostępności usług Microsoft. 

Z usługą backup 365 i naszą pomocą, możesz w prosty sposób zabezpieczyć dane przechowywane w swoich usługach Microsoft 365  i zapewnić dostępność danych dla Twoich użytkowników. Wiadomości e-mail, kontakty i współdzielone pliki to dane, na których opiera się codzienna praca Twojej firmy. Bez nich nie tylko tracisz szanse sprzedażowe, ale narażasz firmę na utracenie ciągłości biznesowej.

Dlaczego powinieneś wdrożyć backup 365?

Prostota to w tym przypadku słowo klucz. To trochę jak wykupienie ubezpieczenia: trzymasz kciuki, by nie musieć z niego korzystać, ale   problematycznym byłoby, gdybyś nie miał ubezpieczenia, a nagle go potrzebował.

Dzięki usłudze backup 365 nie musisz posiadać w zespole administratora, aby wykonać kopię zapasową wszystkich danych firmy znajdujących się w Microsoft 365. Oferujemy dostęp do łatwego w obsłudze, intuicyjnego portalu, w którym z łatwością będziesz zarządzać kopiami zapasowymi firmowych danych.

Z backupem 365 będziesz otrzymywać codzienne aktualizacje dotyczące zadań tworzenia kopii zapasowych. Jako administrator uzyskasz bezproblemowy i bezpieczny dostęp do portalu w którym obsłużysz backup, ponieważ nasze rozwiązanie jest chronione uwierzytelnianiem wieloskładnikowym (MFA). Ponadto, otrzymasz powiadomienie o tym, czy tworzenie Twojej kopii zapasowej przebiega zgodnie z planem, a po zakończeniu zadania tworzenia kopii zapasowej otrzymasz wiadomość e-mail.

Jak to działa?

Samoobsługowy portal

Wszystko odbywa się w prostym w zarządzaniu portalu samoobsługowym, dostępnym online. Wystarczy, że wybierzesz wymagany okres przechowywania i zaplanujesz preferowany czas tworzenia kopii zapasowej.

Elastyczność

Portal przywracania zapewnia dostęp do wiadomości e-mail lub innych dokumentów, które zostały usunięte – także do usuniętych kont i oferuje okres przechowywania danych do 10 lat.

Przywracanie w 3 prostych krokach

Przywracanie danych jest łatwe i dostępne dla każdego, dzięki interfejsowi dostępnemu online. Kiedy masz potrzebę przywrócenia danych, wystarczy, że określisz kiedy miałeś zaginiony plik, co konkretnie chcesz odzyskać oraz gdzie chcesz przywrócić dane.

Zgodność

Rozwiązanie backup 365 jest zgodne z prawem i przepisami Unii Europejskiej.

Z JAKICH TECHNOLOGII KORZYSTAMY?

Veeam_logo_2017_green-500
ibm-cloud-storage-1-logoAsset-6
Microsoft_Azure_Logo.svg

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

logoModermWork
iso27001
PFP_2021_poziom_RGB

Skontaktuj się z nami!