fbpx

backup 365

Czy masz świadomość, że zapewnienie bezpieczeństwa danych, także tych które są przechowywane w ramach Microsoft 365, jest Twoją odpowiedzialnością? Tak samo jak ważne jest robienie backupu danych przechowywanych lokalnie, podobnie ważne jest zabezpieczenie danych wysyłanych do chmury.

Warto zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty dostępu do danych, które znajdują się na Twojej skrzynce pocztowej, w aplikacjach OneDrive, Sharepoint czy Teams. Z pomocą przychodzi backup 365.

bezpieczenstwo-it

Czym jest backup Microsoft 365?

Wyobraź sobie sytuację, w której z jakiegoś powodu nie masz dostępu do platformy Microsoft 365, a co za tym idzie do wszystkich danych które tam przechowujesz. Microsoft zabezpiecza jedynie „uptime” infrastruktury, natomiast odpowiedzialność za dane pozostaje po stronie klienta. Z tego powodu klienci muszą zapewnić zarówno ochronę, jak i możliwość niezależnego od Microsoft przechowywania danych, co zaleca sam Microsoft.

Backup to trochę jak wykupienie ubezpieczenia: trzymasz kciuki, by nie musieć z niego korzystać, ale   problematycznym byłoby, gdybyś nie miał ubezpieczenia, a nagle go potrzebował.

Backup 365 pozwala Ci przejąć kontrolę nad swoimi danymi. Dane zapasowe będą dostępne poza ekosystemem Microsoftu, a to oznacza, że będą dodatkowo chronione przez niezależnego dostawcę chmurowego i dostępne  nawet w przypadku niedostępności usług Microsoft 365.

współodpowiedzialność za usługi microsoft 365
Microsoft odpowiada za infrastrukturę, a za dane odpowiedzialny jest Klient.

Dlaczego powinieneś go wdrożyć?

Z usługą backup 365 i naszą pomocą, możesz w prosty sposób zabezpieczyć dane przechowywane w swoich usługach Microsoft 365  i zapewnić dostępność danych dla Twoich użytkowników. Wiadomości e-mail, kontakty i współdzielone pliki to dane, na których opiera się codzienna praca Twojej firmy. Bez nich nie tylko tracisz szanse sprzedażowe, ale narażasz firmę na utracenie ciągłości biznesowej.

Jak działa backup 365?

Prostota w tym przypadku to słowo klucz. Dzięki usłudze backupu 365 nie musisz posiadać w zespole administratora, aby wykonać kopię zapasową danych firmy znajdujących się w Microsoft 365. Oferujemy dostęp do łatwego w obsłudze, intuicyjnego portalu, w którym z łatwością będziesz zarządzać kopiami zapasowymi firmowych danych.

Z backupem 365 będziesz otrzymywać codzienne aktualizacje dotyczące zadań tworzenia kopii zapasowych. Jako administrator uzyskasz bezproblemowy i bezpieczny dostęp do portalu w którym obsłużysz backup, ponieważ nasze rozwiązanie jest chronione uwierzytelnianiem wieloskładnikowym (MFA). Ponadto, otrzymasz powiadomienie o tym, czy tworzenie Twojej kopii zapasowej przebiega zgodnie z planem, a po zakończeniu zadania tworzenia kopii zapasowej otrzymasz wiadomość e-mail.

Oferta

co zapewnia ci backup Microsoft 365?

Samoobsługowy portal

Wszystko odbywa się w prostym w zarządzaniu portalu samoobsługowym, dostępnym online. Wystarczy, że wybierzesz wymagany okres przechowywania i zaplanujesz preferowany czas tworzenia kopii zapasowej.

Elastyczność

Portal przywracania zapewnia dostęp do wiadomości e-mail lub innych dokumentów, które zostały usunięte – także do usuniętych kont i oferuje okres przechowywania danych do 10 lat.

Przywracanie w 3 prostych krokach

Przywracanie danych jest łatwe i dostępne dla każdego, dzięki interfejsowi dostępnemu online. Kiedy masz potrzebę przywrócenia danych, wystarczy, że określisz kiedy miałeś zaginiony plik, co konkretnie chcesz odzyskać oraz gdzie chcesz przywrócić dane.

Zgodność

Rozwiązanie backup 365 jest zgodne z prawem i przepisami Unii Europejskiej.

Z JAKICH TECHNOLOGII KORZYSTAMY?

Veeam_logo_2017_green-500
ibm-cloud-storage-1-logoAsset-6
Microsoft_Azure_Logo.svg
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.