fbpx

Zarządzanie infrastrukturą IT

Aby firma mogła działać, a pracownicy mogli pełnić swoje obowiązki, obsługiwać Klientów i operować danymi, potrzebna jest działająca, poprawnie skonfigurowana infrastruktura IT. Jest to podstawa działania firmy i wpływa nie tylko na codzienną pracę, ale też jej skalowalność i możliwości rozwoju.

To jednak nie wszystko – o infrastrukturę IT trzeba dbać: zabezpieczać, monitorować, ulepszać, a w razie potrzeby reagować na błędy i awarie. Profesjonalne zarządzanie infrastrukturą IT zapewni nie tylko komfortowe środowisko pracy, ale także pomoże utrzymać ciągłość działania firmy.

pomoc IT

Rodzaje infrastruktury IT

Infrastruktura IT to złożony ekosystem składający się zarówno z warstwy sprzętowej, jak i programowej. Aby korzystać ze sprzętu, potrzebujemy systemów operacyjnych i oprogramowania. Aby sprzęt mógł działać, potrzebne jest odpowiednie zasilanie, okablowanie sieciowe, a także zabezpieczenie, np. przed awariami prądu. 

Infrastrukturę dzielimy na tradycyjną (on-premise) – czyli naszą lokalną infrastrukturę znajdującą się np. w siedzibie firmy oraz na chmurową – czyli taką, która korzysta ze skalowalnych zasobów bez konieczności budowy zaplecza sprzętowego.

Niezależnie od tego jak duży projekt chciałbyś zrealizować i jaki zakres prac jest do wykonania – wdrożymy, skonfigurujemy i zaopiekujemy się dowolną infrastrukturą IT.

 

Dlaczego zlecać zarządzanie infrastrukturą IT firmie zewnętrznej?

Aby infrastruktura IT działała poprawnie i realnie wspierała prowadzenie biznesu – warto skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych inżynierów. W przypadku outsourcingu informatycznego – koszty wsparcia związanego z zarządzaniem IT są niewspółmiernie mniejsze niż w przypadku zatrudniania doświadczonych ekspertów na własną rękę.

Korzystanie z naszych usług zapewni Ci dostęp do ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze firm różnej wielkości. Oznacza to, że inżynierowie zamiast testować na Tobie nowe rozwiązania, skorzystają z najlepszych i sprawdzonych praktyk. Co więcej, firmy specjalizujące się w outsourcingu IT, takie jak nasza, stale inwestują w pracowników, aby dysponowali aktualną wiedzą i mogli zapewnić obsługę najwyższej jakości.

Nasz zespół to certyfikowani (Microsoft, Cisco, Veeam, VMware) specjaliści: znają największe wyzwania związane z procesami IT i wiedzą na które obszary trzeba zwrócić szczególną uwagę. Biorą pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, wydajności, efektywności, sprawności technicznej i zgodności podejmowanych działań z biznesowymi celami przedsiębiorstwa.

Co jeśli nie mam infrastruktury IT i chcę ją zbudować?

W sytuacji konieczności zbudowania infrastruktury IT od zera, zaproponujemy Ci najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania w chmurze lub tradycyjne, które pozwolą Twojej firmie funkcjonować i wspierać jej rozwój tak, jak tego oczekujesz. Dzięki naszemu kompleksowemu podejściu otrzymasz nie tylko profesjonalne wdrożenie, ale i partnerskie podejście na każdym etapie planowania. Twój sukces to także nasz sukces!

Oferta

co możemy dla ciebie zrobić?

Rozpoczęcie procesu zarządzania infrastrukturą IT będzie się składało z kilku kluczowych zadań. Zobacz jak pracujemy krok po kroku, w sytuacji, gdy posiadasz już infrastrukturę IT:

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

Doświadczenie

Ponad 17 lat na rynku IT pozwoliło nam poznać specyfikę pracy firm z różnych branż oraz wypracować sprawdzone i skuteczne metody działania.

Wiedza

Posiadamy potwierdzoną certyfikatami wiedzę i korzystamy z najlepszych praktyk popartych wieloletnim doświadczeniem.

Eksperckość

Nasi pracownicy to certyfikowani i doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin, korzystający z profesjonalnych i sprawdzonych narzędzi.

Współpracujemy z najlepszymi

Współpracujemy z dystrybutorami, producentami rozwiązań oraz partnerami technologicznymi takimi jak Microsoft. Zapewnia to nam wsparcie i dostęp do najlepszych rozwiązań w najlepszych cenach.
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.