fbpx

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe - mfa

Jeśli dane logowania – Twoje, lub któregoś z Twoich pracowników – wpadną w niepowołane ręce, możesz narazić się nie tylko na olbrzymie straty finansowe, ale też na utratę zaufania klientów i reputacji. 

Jak temu zapobiec? Poznaj Multi-Factor Authentication (MFA), usługę Azure AD która wymusza co najmniej dwuetapową weryfikację logowania.

microsoft security

Po co mi uwierzytelnianie wieloskładnikowe?

Wyobraź sobie, ile szkód może wyrządzić osoba, w której ręce wpadną dane logowania Twoje, lub któregoś z Twoich pracowników. Zanim zdążysz zorientować się w sytuacji, wrażliwe dane Twojej firmy mogą być już ogólnodostępne w Internecie, nie tylko narażając Cię na olbrzymie straty finansowe, ale też na złą reputację i utratę zaufania klientów. 

Sytuacja jest tak prawdopodobna, jak możliwość wycieku Twojego hasła. To jeden z wielu realnych powodów, by zainteresować się dodatkowym zabezpieczeniem uwierzytelniania za pomocą MFA. 

Co to jest Microsoft MFA?

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe wymusza na nas co najmniej dwuetapową weryfikację logowania (2FA). W jaki sposób? Logowanie możesz zatwierdzić np. poprzez jednorazowy kod w sms, aplikację Authenticator, powiadomienie push, dane biometryczne, klucz sprzętowy i wiele innych. Multifactor Authentication łączy kilka spośród dostępnych składników, aby zapewnić bezpieczne logowanie do systemów. W przypadku usług Microsoft, jednokrotnym logowaniem zapewnisz sobie bezpieczny dostęp do wszystkich aplikacji Twojego pakietu.

MFA to nic innego, jak dodatkowa warstwa zabezpieczająca, której złamanie nadal jest możliwe, ale jest to zdecydowanie bardziej skomplikowany proces. Prawdopodobieństwo uzyskania nieuprawnionego dostępu do tak zabezpieczonych kont, jest aż o 99,9% mniejsze.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe MFA nie tylko w środowisku służbowym

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dziś podstawa zachowania cyberbezpieczeństwa i warto z niego korzystać nie tylko w pracy. Polecamy włączenie takiego zabezpieczenia logowania wszędzie tam, gdzie przechowujecie swoje dane wrażliwe i informacje poufne.

Oferta

JAK WPŁYNIE NA TWOJĄ FIRMĘ uwierzytelnianiE dwuskładnikowe mfa?

Poznaj zalety wdrożenia uwierzytelniania wieloskładnikowego w Twojej firmie:

Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa logowania

Stosowanie uwierzytelniania wieloskładnikowego to dodatkowa warstwa zabezpieczająca, zmniejszająca prawdopodobieństwo uzyskania nieuprawnionego dostępu do konta aż o 99,9%. Z MFA jesteś chroniony nawet jeśli Twoje hasło zostanie skradzione.

Zgodność z regulacjami prawnymi (RODO)

Korzystanie z uwierzytelniania wieloskładnikowego jest działaniem wykazującym należytą staranność w ochronie dostępu do danych, której wymagają od przedsiębiorstw przepisy RODO. W przypadkach zaniechania dodatkowej ochrony uwierzytelniania możesz narazić się na dotkliwe kary (dyrektywa PSD2).

Uwierzytelnianie w wybranej formie

Powiadomienie push, odcisk palca, czy jednorazowy kod? Wybór należy do Ciebie. Co więcej – jednokrotnym logowaniem, zapewnisz sobie dostęp do wszystkich aplikacji Twojego pakietu Microsoft.

Nieskomplikowane i tanie wdrożenie

Implementacja Azure AD Multifactor Authentication jest dla doświadczonych specjalistów łatwa, a dla Twojej firmy nieinwazyjna. Z naszą pomocą możesz sprawnie wprowadzić dodatkową, ale szalenie ważną warstwę bezpieczeństwa logowania.
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.