Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA)

Jeśli nie korzystasz jeszcze z uwierzytelniania wieloskładnikowego, Twoje dane nie są bezpieczne! Jeśli dane logowania – Twoje, lub któregoś z Twoich pracowników – wpadną w niepowołane ręce, narazi Cię to nie tylko olbrzymie straty finansowe, ale też na złą reputację i utratę zaufania klientów. Jak temu zapobiec? Poznaj usługę Azure AD Multi-Factor Authentication, która wymusza co najmniej dwuetapową weryfikację logowania.
microsoft security

czym jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe?

Wyobraź sobie, ile szkód może wyrządzić osoba, w której ręce wpadną dane logowania Twoje, lub któregoś z Twoich pracowników. Zanim zdążysz zorientować się w sytuacji, wrażliwe dane Twojej firmy mogą być już ogólnodostępne w Internecie, nie tylko narażając Cię na olbrzymie straty finansowe, ale też na złą reputację i utratę zaufania klientów.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe, czyli Multi-Factor Authentication (MFA) wymusza na nas co najmniej dwuetapową weryfikację logowania. Logowanie możesz zatwierdzić poprzez powiadomienia push, dane biometryczne, czy jednorazowe kody. Co więcej – jednokrotnym logowaniem, zapewnisz sobie dostęp do wszystkich aplikacji Twojego pakietu Microsoft.

MFA to nic innego, jak dodatkowa warstwa zabezpieczająca, której złamanie nadal jest możliwe, ale jest to zdecydowanie bardziej skomplikowany proces. Prawdopodobieństwo uzyskania nieuprawnionego dostępu do tak zabezpieczonych kont, jest aż o 99,9% mniejsze.

Dlaczego powinieneś wybrać Multi-Factor Authentication?

Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa logowania

Stosowanie Multi-Factor Authentication to dodatkowa warstwa zabezpieczająca, zmniejszająca prawdopodobieństwo uzyskania nieuprawnionego dostępu do konta aż o 99,9%. Jesteś chroniony nawet jeśli Twoje hasło zostanie skradzione.

Zgodność z regulacjami prawnymi (RODO)

Korzystanie z MFA jest działaniem wykazującym należytą staranność w ochronie dostępu do danych, której wymagają od przedsiębiorstw przepisy RODO. W przypadkach zaniechania dodatkowej ochrony uwierzytelniania możesz narazić się na dotkliwe kary (dyrektywa PSD2).

Uwierzytelnianie w wybranej formie

Powiadomienie push, odcisk palca, czy jednorazowy kod? Wybór należy do Ciebie. Co więcej – jednokrotnym logowaniem, zapewnisz sobie dostęp do wszystkich aplikacji Twojego pakietu Microsoft.

Nieskomplikowane i tanie wdrożenie

Implementacja Azure AD Multi-Factor Authentication jest łatwa, nieinwazyjna i niedroga. Z naszą pomocą możesz więc sprawnie wprowadzić dodatkową, ale szalenie ważną warstwę bezpieczeństwa logowania.

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

MS 4 GOLD (1)
MS_GOLD_PARTNER_KOMPETENCJE
iso27001
PFP_2021_poziom_RGB

Konrad Czarnecki – Microsoft Solution Sales Manager

Konrad zmn 21

Skontaktuj się z nami!