fbpx

KLIENT: FIRMA Z BRANŻY FINANSOWEJ/HR

Kto

FK – Partner – polska firma specjalizująca się w usługach finansowych,  rachunkowości, usługach księgowych, HR i outsourcingu kadr.

Potrzeba Klienta

Migracja  infrastruktury lokalnej do chmury Azure, podyktowana zwiększeniem skalowalności zasobów, podwyższeniem poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnieniem  ciągłości biznesowej firmy (business continuity).

wyzwania

Infrastruktura Klienta złożona z licznych baz danych, z których korzysta kilkadziesiąt średnich i dużych firm. Pracownicy korzystają z systemów w trybie ciągłym – konieczne zaplanowanie wdrożenia z jak najkrótszym oknem serwisowym.

Jak pomogliśmy?

Współpracę rozpoczęliśmy analizą biznesową, która obejmowała serię rozmów z osobami decyzyjnym, a także analizą techniczną środowiska pod kątem migracji do chmury. Działania z tego etapu pozwoliły rozpoznać potrzeby organizacji i dobrać optymalne parametry infrastruktury chmurowej.

Przed przystąpieniem do właściwych prac przeprowadziliśmy testową migrację serwerów Klienta bez wpływu na środowisko produkcyjne. Dzięki testowej migracji zweryfikowaliśmy prawidłowość wdrożenia i osiągnęliśmy zerową awaryjność podczas właściwej migracji.

Nasze działania były kompleksowe – skoordynowaliśmy prace firm zewnętrznych zajmujących się oprogramowaniem księgowym i kadrowym w środowisku klienta, które były objęte planem migracji.

Przed migracją przeprowadziliśmy szereg wizyt u Klienta celem weryfikacji urządzeń użytkowników (thin client) oraz prawidłowej konfiguracji. 
Po migracji zapewniliśmy wsparcie na miejscu.

Po zakończeniu testów, konfiguracji i zaplanowaniu prac firm zewnętrznych przystąpiliśmy do migracji i prac związanych z przeniesieniem serwerów do chmury i zabezpieczeniu ich backupem. Prace wykonaliśmy w weekend, co pozwoliło na przeprowadzenie migracji bez wpływu na pracę użytkowników.

Osiągnęliśmy zerową awaryjność, a po zakończeniu prac firm zewnętrznych – nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń od użytkowników związanych z błędami pomigracyjnymi. 

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.