fbpx

backup 3-2-1

O tym, dlaczego backup w każdej firmie jest tak istotny, napisaliśmy tutaj. Ale czym jest backup 3-2-1?

Posiadanie jednej kopii zapasowej to absolutne minimum, aby zapewnić minimalny poziom bezpieczeństwa Twoich danych. Najrozsądniej jest jednak posiadać 3 kopie w 3 różnych lokalizacjach,
czyli stosować backup 3-2-1.

bezpieczenstwo-it

Na czym polega zasada backupu 3-2-1 ?

W dużym uproszczeniu zasada backupu 3-2-1 nakazuje, aby dane były przechowywane:

  • w 3 różnych kopiach,
  • na 2 różnych nośnikach,
  • w tym 1 kopia przechowywana poza biurem.

Dzięki stosowaniu zasady backupu 3-2-1 Twoja firma osiąga bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zapewniając szalenie ważną ciągłość biznesową. Dzieje się tak dlatego, że co najmniej 1 kopia Twoich danych dostępna jest spoza Twojej infrastruktury. Dzięki temu Twoje dane będą chronione w przypadku ataku ransomware lub wystąpienia innego rodzaju awarii lub katastrofy.

Dlaczego stosowanie usługi backup 3-2-1 jest takie ważne?

Na całym świecie notuje się  olbrzymie nasilenie cyberataków. Szczególnie groźne i powszechne są ataki ransomware, które co roku zbierają coraz większe żniwa. To, co możemy zrobić, to przygotować naszych klientów na kolejne ich wersje, które będą skutecznie omijały dotychczas stosowane zabezpieczenia.

Statystyki mówią, że aż 75% firm zainfekowanych oprogramowaniem ransomware korzystało z aktualnej ochrony punktów końcowych. Niestety, ale ataki dotykają i bardzo świadome firmy, korzystające także z aktywnego firewalla z funkcją filtrowania ruchu, usług autoryzacji i weryfikacji użytkowników i ich komputerów opartych o domenę Microsoft, oprogramowania antywirusowego, czy połączeń VPN do firmy. 

W przypadku ataku na naszą firmę, bez posiadania awaryjnej kopii zapasowej, możemy znaleźć się w naprawdę trudnym położeniu. Dlatego też, rekomendujemy wykorzystanie standardu kopii zapasowych wg. reguły 3-2-1, czyli naszej usługi backup 3-2-1.

Oferta

JAK MOŻESZ ZACZĄĆ KORZYSTAĆ Z USŁUGI BACKUP 3-2-1?

Z JAKICH TECHNOLOGII KORZYSTAMY?

Veeam_logo_2017_green-500
ibm-cloud-storage-1-logoAsset-6
Microsoft_Azure_Logo.svg
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.