fbpx

Data Loss Prevention (DLP) - ochrona przed utratą danych

Pracując z danymi wrażliwymi, na pewno masz świadomość ciążącej na Tobie odpowiedzialności za ich właściwą ochronę. Rozwiązanie Data Loss Prevention (DLP) od Microsoft to inteligentne rozwiązanie, które wykrywa wrażliwe informacje w wiadomościach i plikach, blokując nieuprawnione działania i zapewniając bezpieczeństwo Twojej działalności.

microsoft security

Co to jest Data Loss Prevention (DLP)?

Numery PESEL, kart kredytowych, dane finansowe i wszystkie inne, poufne informacje umożliwiające identyfikację osób, wymagają szczególnej ochrony. Jeżeli specyfika Twojej działalności wymaga pracy z wrażliwymi danymi, na pewno masz świadomość ciążącej na Tobie odpowiedzialności za ich właściwą ochronę. 

Mimo odpowiedniego przeszkolenia pracowników, nadal istnieje ryzyko nieuprawnionego przekazania tego typu danych w korespondencji mailowej, w dokumentach, czy też w aplikacji Teams. Tego typu sytuacje wymagają inteligentnych rozwiązań – i takim właśnie jest usługa Data Loss Prevention (DLP) od Microsoft, czyli zapobieganie utracie danych.

DLP wchodzi w skład Microsoft Information Protection w ramach platformy Microsoft 365.

Jak działa Data Loss Prevention (DLP)?

Usługa ta wyszukuje wiadomości, dokumenty i inne pliki zawierające wrażliwe dane, stosując wobec nich określone reguły co do tego, co można, a czego nie można z nimi robić. Dla przykładu, jeśli jeden z pracowników będzie próbował dołączyć do maila plik, w którym znajduje się numer PESEL, Data Loss Prevention wykryje taką próbę, podejmując odpowiednie działanie – np. wyświetli alert bezpieczeństwa lub zablokuje czynność. Reguły postępowania w określonych sytuacjach określa administrator. 

Dzięki regułom DLP, narzędzie identyfikuje, monitoruje i automatycznie chroni poufne informacje w lokalizacjach takich, jak:

  • usługi Microsoft 365: Teams, Exchange, SharePoint i OneDrive,
  • aplikacje biurowe pakietu Office: Word, Excel i PowerPoint,
  • punkty końcowe z systemem Windows 10, 11,
  • aplikacje chmurowe firm innych, niż Microsoft,
  • lokalne udziały plików i lokalny SharePoint.

Poufne elementy są identyfikowane dzięki dogłębnej analizie zawartości, a nie wyłącznie prostego skanowania tekstu. DLP wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego i inne, inteligentne metody identyfikowania treści. Wszystko po to, by zapobiec utracie Twoich danych firmowych.

Oferta

Dlaczego warto korzystać z data loss prevention?

Ochrona danych przed wyciekiem

Z DLP zapobiegasz przypadkowemu udostępnianiu poufnych informacji. DLP zablokuje dostęp do dokumentu lub zatrzyma wysyłanie wiadomości e-mail, jeśli wykryje poufne dane wysyłane do osób spoza organizacji.

Stały monitoring

DLP zapewnia stały monitoring i stosowanie zasad DLP w celu ochrony poufnych danych w aplikacjach Office oraz Exchange, SharePoint i OneDrive.

Zgodność i wygoda użytkownika

Z DLP pozwalasz zachować zgodność z regulacjami prawnymi bez negatywnego wpływu na pracę użytkownika.

Identyfikacja danych poufnych

Z DLP możesz zidentyfikować każdy dokument zawierający określone dane wrażliwe, które są przechowywane w dowolnej lokalizacji Microsoft (np. OneDrive konkretnej osoby).
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.