fbpx

Microsoft Intune - zarządzanie urządzeniami firmowymi

Microsoft Intune jest odpowiedzią na problemy ze zdalnym zarządzaniem urządzeniami. Pozwala kontrolować sposób używania w organizacji telefonów komórkowych, tabletów i laptopów, co jest wyjątkowo istotne przy obecnej popularności pracy zdalnej i hybrydowej. Intune integruje się z Microsoft 365 i Azure Active Directory, aby dać Ci pełną kontrolę nad tym kto, z jakiego urządzenia i do jakich informacji ma dostęp.  

microsoft security

Panuj nad firmowymi urządzeniami mobilnymi

Codziennie, każdy z nas korzysta z urządzeń mobilnych: laptopów, telefonów, czy tabletów, z poziomu których uzyskujemy dostęp do firmowych zasobów. Pobieramy pocztę, logujemy się do Teams, czy edytujemy współdzielony plik. By praca była maksymalnie wygodna i komfortowa, z łatwością przełączamy się między tymi urządzeniami i zabieramy je ze sobą wszędzie tam, gdzie ich potrzebujemy. Co jednak w sytuacji, gdy po powrocie do domu zorientujemy się, że służbowy telefon zostawiliśmy w tramwaju?

Z pomocą przychodzi Microsoft Intune. To narzędzie chmurowe Microsoft, wspomagające zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Intune integruje się z Microsoft 365 i Azure Active Directory, aby dać Ci kontrolę nad tym kto, z jakiego urządzenia i do jakich informacji ma dostęp.

Co jednak we wspomnianej wyżej sytuacji, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione? Z Intune zdalnie wymażemy wszystkie dane, zablokujemy dostęp do konkretnych aplikacji, bądź też przywrócimy telefon do ustawień fabrycznych. W ten sposób stanie się on bezużyteczny, a firmowe dane nadal pozostaną bezpieczne.

Jakie 4 główne problemy biznesowe rozwiąże Intune?

Z pomocą Intune i całego pakietu Microsoft Enterprise Mobility + Security możesz korzystać z dostępu warunkowego (Conditional Access). W ten sposób nadasz uprawnienia do zarządzania określonymi danymi, na podstawie konkretnych reguł. Jakie to mogą być reguły? Dotyczące lokalizacji, pory dnia, czy określające minimalne wymagania dotyczące zabezpieczeń sieci, z którą łączy się urządzenie pracownika. Konfigurując te reguły, eliminujesz setki potencjalnych zagrożeń! 

Intune rozwiąże problem współdzielenia jednego urządzenia przez kilku pracowników. Jeśli działalność Twojej firmy wymaga tego, by pracownicy stale przemieszczali się, np. celem sprzedaży Twoich produktów, zapewne wyposażasz ich w tablety, czy laptopy. Nie zawsze jednak sytuacja wymaga zakupu dokładnie tylu urządzeń, ilu pracowników, gdyż mogą je współdzielić. Z drugiej zaś strony: co w sytuacji, gdy jedna połowa pracowników powinna mieć dostęp do konkretnych danych, a druga nie? Przy przekazywaniu urządzenia między pracownikami, Intune każdorazowo wymusi autoryzację na pracowniku, który uzyska dostęp wyłącznie do tych danych, do których nadasz mu uprawnienia.  
Noszenie ze sobą dwóch telefonów, czy dwóch komputerów może być uciążliwe i zwyczajnie niepotrzebne. Co w sytuacji, gdy pracownik nie wyrazi chęci posiadania dodatkowego, służbowego urządzenia, argumentując to możliwością pracy ze swojego osobistego? Ten problem również rozwiązuje Intune, oferując opcję kontroli i zabezpieczenia jedynie tych aplikacji (np. Outlook, czy Word), z których korzystamy w celach służbowych. Do pozostałych, prywatnych danych i programów pracownika, Intune nie będzie mieć najmniejszego wglądu.
Uzyskiwanie dostępu do firmowych zasobów za pomocą urządzeń publicznych (np. komputera umieszczonego w hotelowym lobby), niesie ze sobą szereg zagrożeń związanych z wyciekiem poufnych danych Twojej firmy. Intune wraz z Microsoft Enterprise Mobility + Security umożliwia ograniczenie dostępu jedynie do urządzeń, które są powiązane z Twoją firmą. Mogą to być zarówno urządzenia służbowe, jak i te osobiste, należące do pracowników, którzy zrezygnowali z dodatkowego sprzętu. To kolejna reguła warunkowego dostępu, którą możesz samodzielnie ustanowić, by chronić wrażliwe dane.

Oferta

co zapewni ci microsoft intune?

Oszczędność czasu

Globalna konfiguracja wszystkich, firmowych urządzeń jednocześnie pozwoli zaoszczędzić czas, bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniami

Elastyczność

Intune działa tak samo, niezależnie od urządzenia: Windows, macOS, Android, czy iOS.

Kompletna usługa

Nie musisz inwestować w dodatkową infrastrukturę – wszystko odbywa się w szyfrowanej chmurze.

Łatwe i wygodne nadawanie dostępu

Kilkoma kliknięciami możesz nadawać lub odbierać dostęp do konkretnych plików, aplikacji i innych zasobów.
JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.