Audyt it

Twoja firma składa się z danych, procesów i ludzi. Aby ludzie mogli pracować, obsługiwać Klientów i operować danymi potrzebna jest infrastruktura informatyczna i odpowiednie systemy. Szeroko pojęte IT jest więc podstawą działania Twojej firmy.

Infrastrukturę, systemy i procesy należy właściwie skonfigurować, oraz stale monitorować i sprawdzać. W zależności od rodzaju posiadanej infrastruktury – zakres i skala działań będzie inna. Ta często powtarzana fraza jest faktem – każda firma ma inne potrzeby i zmaga się z innymi wyzwaniami. Jesteśmy tu po to, by je zidentyfikować i pomóc jak najlepiej funkcjonować Twojej firmie, rozpoczynając od audytu IT.

Czym jest audyt IT?

Audyt IT, lub audyt informatyczny, to przegląd obecnej infrastruktury informatycznej, oprogramowania, sprzętu i procesów w Twojej firmie. Jego wykonanie jest punktem wyjścia do zaplanowania konkretnych prac i wdrożenia rzetelnej, dopasowanej do Klienta obsługi informatycznej. Audyt wskazuje także obszary w Twojej firmie, które wymagają ulepszenia lub interwencji specjalistów. Może to być np. obszar zabezpieczeń tożsamości użytkowników. 

Przegląd środowiska IT realizowany przez niezależnego wykonawcę ujawni obszary, które wymagają Twojej uwagi. Dobrze opisany i zarządzony system informatyczny to zmniejszone koszty jego utrzymania i mniejsze ryzyko poważnych awarii lub wycieków danych.

Audyt może kojarzyć Ci się z godzinami przestoju i zaangażowaniem wielu pracowników w szczegółowe wywiady i analizę środowiska pracy. Niestety jest to często mylne wyobrażenie i przeszkoda w przeprowadzeniu audytu, którego wnioski mogą znacząco przyczynić się do polepszenia funkcjonowania firmy w kolejnych latach.

Dlaczego warto zacząć od audytu IT?

Często zgłaszają się do nas firmy z konkretną potrzebą, która wg nich pomoże im rozwiązać już istniejący problem z infrastrukturą IT lub działaniem firmy. Gdy przystępujemy do audytu IT przed wykonaniem usługi – okazuje się, że problem leży w zupełnie innym miejscu, niż sugerował Klient. Wnioski po audycie sugerują jasno, że nie jest potrzebny ani wcześniej zakładany nakład pracy, a rozwiązanie które możemy zasugerować jest znacznie mniej obciążające kosztowo. Nieocenione jest w takich przypadkach spojrzenie z zewnątrz doświadczonych specjalistów, którzy znają najlepsze praktyki i potrafią zaproponować optymalne rozwiązania.

Jak wygląda audyt IT w zgoda.net?

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

Doświadczenie

Ponad 18 lat na rynku IT pozwoliło nam poznać specyfikę pracy firm z różnych branż oraz wypracować sprawdzone i skuteczne metody działania.

Wiedza

Posiadamy potwierdzoną certyfikatami wiedzę i korzystamy z najlepszych praktyk popartych wieloletnim doświadczeniem.

Eksperckość

Nasi pracownicy to certyfikowani i doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin, korzystający z profesjonalnych i sprawdzonych narzędzi.

Współpracujemy z najlepszymi

Współpracujemy z dystrybutorami, producentami rozwiązań oraz partnerami technologicznymi takimi jak Microsoft. Zapewnia to nam wsparcie i dostęp do najlepszych rozwiązań w najlepszych cenach.

JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

Wyróżnia nas specjalistyczny know-how, zdobyty na drodze szkoleń, certyfikacji i pracy z klientami z rozmaitych branż. Stale aktualizujemy swoją wiedzę tak, by być gotowym na wszystkie sytuacje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Opisz w czym możemy Ci pomóc: