fbpx

5 powodów, dla których warto przejść na Microsoft 365

Microsoft 365 - korzyści

Rozwój biznesu, to rozwój technologiczny. Mówiąc o rozwoju technologicznym, mamy na myśli nie tylko najnowocześniejszy sprzęt i infrastrukturę IT. Kluczowym jest zmiana podejścia, sposobu myślenia o dzisiejszym zastosowaniu technologii w biznesie. Prawdziwym technologicznym game changer’em dla firm są rozwiązania chmurowe. Dlaczego warto pójść o krok dalej i przejść na Microsoft 365?

1. Dział IT może skupić się na rozwoju firmy, a nie na dobieraniu rozwiązań

Komfortowa współpraca i zarządzanie firmą, to dostęp do jej danych i praca na plikach z każdego miejsca, o każdej porze. Microsoft 365 udostępnia szereg wielofunkcyjnych narzędzi do wygodnej, zespołowej pracy zarówno online, jak i offline w ramach jednego pakietu. Zespół może w łatwy sposób:

  • pracować nad wspólnym plikiem,
  • śledzić zmiany dokonywane przez innych,
  • rozmawiać na czacie,
  • nawiązywać rozmowy video.

To wszystko w ramach jednego programu!

Wdrożenie modelu pracy w chmurze dzięki narzędziom Microsoft 365 to wzrost efektywności i uwolnienie zasobów działu IT, który może skoncentrować się na tworzeniu wartości dodanej, a nie poszukiwaniu rozwiązań w postaci osobnych programów dla rozmaitych potrzeb firmy. Dużo wygodniej (i taniej!) jest przecież korzystać z jednego, skondesowanego narzędzia, niż z kilku pojedynczych.

Według raportu Cloud Computing, około 80% firm, które przeszły na tego typu rozwiązania chmurowe zauważyło poprawę w funkcjonowaniu biznesu. Wśród zalet wymieniają przede wszystkim wygodę, lepszą organizację pracy i przepływ firmowych informacji, a także – jakże istotną – oszczędność kosztów.

2. Microsoft 365 to oszczędność kosztów

Podczas szukania sposobów na zredukowanie kosztów, może okazać się, że szukamy w niewłaściwym miejscu. Zdarza się, że pomijamy te trochę mniej oczywiste, a jednocześnie znaczące – na przykład związane z przemieszczaniem się członków zespołu między różnymi lokalizacjami.

Międzynarodowe firmy z siedzibami w różnych krajach niejednokrotnie muszą zmagać się z niespójnościami na poziomie systemów IT. Te zaś generują koszty związane z zatrudnianiem zewnętrznych specjalistów, czy konsultantów biznesowych.

Firmy z wdrożonym Microsoft 365 przyznają, że łatwiej jest im się komunikować i dzielić wiedzą, a dzięki redukcji kosztów związanych z podróżami służbowymi zaoszczędziły zarówno pieniądze, jak i czas pracy.

IDC podaje, że firmy korzystające z rozwiązań chmurowych do 2025 roku planują przenieść do chmury aż 60% swoich zasobów.

3. Praca zdalna = skuteczniejsza współpraca zespołowa

Brzmi nieprawdopodobnie? Wystarczy, że każdy z nas policzy ile czasu dziennie poświęca na bezproduktywne i zwyczajnie męczące dojazdy do biura. Według badań, wdrożenie Microsoft Teams bezpośrednio przekłada się na jakość wewnętrznej komunikacji zespołowej, a co za tym idzie, na komfort i tempo realizowania codziennych zadań. Dodając do tego pracę na plikach w czasie rzeczywistym, lista powodów dla których mielibyśmy codziennie dojeżdżać do biura kurczy się. Wdrożenie Microsoft Teams to sposób na zbudowanie cyfrowego i nowoczesnego miejsca pracy, z jego nową, cyfrową kulturą, wpływającą zarówno na zaangażowanie, jak i wydajność całego zespołu.

4. Spokój, bezpieczeństwo, niezawodność​

Microsoft 365 to spokój i pewność, że korzysta się z zawsze aktualnego, bezpiecznego i niezawodnego systemu. Poufne dane biznesowe umieszczone są w zabezpieczonych centrach danych Microsoft. Nie ma więc powodów do obaw, czego potwierdzeniem jest fakt, że pliki księgowe na serwerach Microsoftu przechowuje nawet polskie Ministerstwo Finansów. 

Zarówno w tym, jak i wielu innych przypadkach, za rozwiązaniami chmurowymi przemawiają kwestie elastyczności i kosztów związanych z infrastrukturą i zasobami ludzkimi. 

Każdy z nas pewnie choć raz spotkał się ze stwierdzeniem, że oprogramowanie open source jest lepsze, bo przede wszystkim jest darmowe. Niestety, nic bardziej mylnego. W rozwiązaniach firmowych problem pojawia się choćby wtedy, gdy dane narzędzie chcemy rozbudować o kolejne funkcjonalności. Otwarte oprogramowanie, np. edytory tekstu, czy arkusze kalkulacyjne, nawet gdy powszechnie uważane jest za bezpieczne, niesie ze sobą ryzyko instalacji rozszerzeń z niezweryfikowanego źródła, które mogą zwiększyć podatność na ataki hakerskieNie możemy też liczyć na gwarancję i opiekę posprzedażową, jakże cenną w sytuacjach awaryjnych. 

Nie dajmy się zwieść pozornym okazjom! Aby naprawdę zaoszczędzić, bierzmy pod uwagę całość wydatków na technologię. Koniec końców może okazać że pieniądze, które pozornie udało nam się zaoszczędzić na zakupie innego, tańszego lub darmowego oprogramowania i tak wydamy – niejednokrotnie z nawiązką – na wdrożenie, przeszkolenie, czy pomoc techniczną dla kilku różnych programów lub oprogramowania darmowego.

Postawmy więc na bezcenny spokój ducha związany z posiadaniem bezpiecznego sprawdzonego systemu, jakim jest Microsoft 365.

5. Wsparcie od certyfikowanych specjalistów​

Last but not least. Przechodząc na Microsoft 365 ze zgoda.net zyskujesz wsparcie, opiekę pomoc certyfikowanych specjalistów na każdym etapie wdrożenia, a także po jego zakończeniu. 

Przejście na nowy system zawsze wiąże się z ciężką pracą i poświęconym czasem, ale w tym wypadku cel zdecydowanie uświęca środki. 

Pozwól, że zajmiemy się tym za Ciebie! Zostaw nam wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.