fbpx

Przegląd infrastruktury IT – dlaczego go potrzebujesz?

Przełom roku to czas podsumowań, wyciągania wniosków i planowania dalszych działań biznesowych. Czujesz, że pewne procesy z niewiadomych względów nie działają, albo po prostu mogłyby działać lepiej, bardziej wydajnie i efektywnie? 

A może wręcz przeciwnie: uważasz, że wszystko w Twojej firmie funkcjonuje jak najlepiej i zakładasz, że nie masz powodów do niepokoju? W obu tych sytuacjach, warto zdecydować się na przegląd infrastruktury IT. 

Jak to jest z tym bezpieczeństwem?

Zacznijmy od faktów. Według raportu PwC, zaledwie 8% przedsiębiorstw można określić mianem “dojrzałych pod względem bezpieczeństwa informacji”. Przypadki zakłóceń i przestojów w funkcjonowaniu zaraportowało aż 62% ankietowanych firm. 

Przegląd infrastruktury pozwoli zweryfikować, czy stan obecny jest zgodny z przyjętą przez firmę polityką bezpieczeństwa. To wnikliwa analiza zabezpieczeń i ocena szans na ich złamanie. Obnaży wszystkie słabe punkty i ewentualne luki w zabezpieczeniach, efektem których mogą być nieuprawnione pozyskania danych czy infekowanie serwerów. Kwestie bezpieczeństwa, to zawsze argument numer 1.

Ocena stanu i wydajność sprzętu

Jako przedsiębiorca, na pewno posiadasz pewien sprzęt i oprogramowanie: drukarki, serwery, routery, komputery i przypisane im licencje. Warto wiedzieć, w jakim stanie fizycznym i konfiguracyjnym są urządzenia, które mają zapewnić wydajność pracy i bezpieczeństwo danych Twojej firmy. 

Bezpieczniej i taniej jest przecież zapobiegać ewentualnym awariom sprzętów, niż mierzyć się z kosztami i innymi konsekwencjami wyrządzonych już szkód. Przyglądając się bliżej stacjom roboczym i oprogramowaniu jesteśmy w stanie przeprowadzić zaawansowaną diagnostykę: sprawdzić ważność licencji czy legalność oprogramowania. 

W praktyce, często okazuje się, że rozmaitych licencji na programy mamy po prostu za dużo, a ich utrzymanie generuje zbędne koszty. Wskazujemy sprzęty wymagające rozbudowy lub wymiany po to, by Twoja infrastruktura była jak najbardziej bezpieczna, niezawodna i wydajna.

Eksperckie spojrzenie z zewnątrz

Będąc zaangażowanym w codzienną rzeczywistość swojej firmy, zdarza się, że nasze całościowe spojrzenie nie jest pełne i obiektywne. 

Przegląd infrastruktury IT pozwala na zorientowanie się w realnej sytuacji, na skonfrontowanie stanu faktycznego, ze stanem przez nas pożądanym. Przeglądu dokonują certyfikowani specjaliści, a o jego wnioskach i konieczności podejmowania dalszych kroków mówią przede wszystkim biznesowym, a nie stricte technicznym językiem. 

W ten sposób, właściciele, zarząd, czy kierownicy działów IT otrzymują kompletny obraz sytuacji. Widzą, co, jak i z jakim priorytetem należy zoptymalizować, a także, czy (i jak) zlecone przez nich działania są realizowane.

Raport z działań i dalszy plan

Podsumowując: celem przeglądu IT jest przeanalizowanie infrastruktury, a następnie przedstawienie realnego obrazu sytuacji i stanu infrastruktury

Pod uwagę bierzemy kwestie bezpieczeństwa, wydajności, efektywności, sprawności technicznej i zgodności podejmowanych działań z biznesowymi celami przedsiębiorstwa. Prac dokonują certyfikowani specjaliści, z doświadczeniem zdobywanym w firmach o podobnej wielkości: znają największe bolączki związane z procesami IT i wiedzą na które obszary trzeba zwrócić szczególną uwagę. 

Nie generujemy dokumentów tylko po to, by je tworzyć. Podsumowaniem naszych działań jest rzeczowy, biznesowy raport z analizą sytuacji, opisem tego, co klient posiada i jak należy postępować dalej. Wskazujemy obszary do natychmiastowej interwencji, do rozważenia w przyszłości i te, co do których nie mamy zarzutów.

Nawet pozornie sprawnie działający system IT może być zagrożeniem dla przedsiębiorstwa, zarówno w aspekcie bezpieczeństwa, finansów, ale też po prostu rozwoju.

Potrzebujesz więcej informacji? A może nadal wahasz się, czy przegląd IT jest Ci naprawdę niezbędny? Dowiedz się więcej o przeglądzie IT lub skontaktuj się z nami.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.