fbpx

„Ta strona nie może poprawnie wczytać map google” – jak naprawić mapy google na stronie?

Google Maps na stronie www

Dlaczego Google Maps przestało działać na Twojej stronie?

Czy na swojej firmowej stronie www zamiast mapy widzisz komunikat: “ta strona nie może poprawnie wczytać map Google”? Czy wiesz czym jest to spowodowane i jak to naprawić?

Google Maps nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, które ułatwią nam funkcjonowanie i korzystanie z usługi. Wprowadzona w maju nowa Platforma Google Maps, spowodowała zmianę w działaniu wszystkich map Google. Modyfikacje, które pojawiły się w związku z powstaniem Platformy skutkują tym, że korzystanie z API Google Maps nie jest już darmowe. Ale tylko teoretycznie.

 

Wiemy co zrobić, by Twoja firmowa strona wciąż mogła korzystać z API Google Maps bez obciążenia finansowego.

Jeśli do tej pory działałeś w trybie darmowego użytkownika, to teraz musisz założyć specjalne konto i podpiąć do niego kartę kredytową. Koszty będą naliczane w zależności od zakresu wykorzystanych funkcjonalności API Google Maps. Od czerwca istnieje jeden plan finansowy dla wszystkich i każda firma co miesiąc otrzymuje w gratisie usługi warte 200$. Po przekroczeniu w danym miesiącu limitów, za usługi trzeba zapłacić – ceny naliczane są od tysiąca zapytań.

Istnieje jednak możliwość ustawienia budżetu tak, że nie przekroczy on 200$ – czyli korzystanie z API Google Maps pozostanie darmowe. W takim wypadku jednak, jeśli limit darmowych wyświetleń zostanie osiągnięty, mapa przestanie się wyświetlać. Wsparcie natomiast wciąż jest darmowe, dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jeśli jesteś małą firmą, to powinieneś się zmieścić w darmowym planie taryfowym, ale warunkiem jest utworzenie konta bilingowego i dodanie do niego karty kredytowej.

Jak naprawić Google Maps na stronie www?

W skrócie: należy mieć ważny klucz API Google Maps oraz konto rozliczeniowe Google Cloud Platform. Jak utworzyć nowy klucz API? Jak podpiąć płatności do swojego konta Google Cloud Platform? W poniższym pliku przedstawiamy całą procedurę krok po kroku:

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza.
Odpowiemy na wiadomość tak szybko, jak to możliwe.